Vernisáž výstavy „Zdravotníci, děkujeme vám!“ (Velehrad, 4. 7. 2021)

V rámci Dnů lidí dobré vůle v neděli 4. července 2021 v 15.30 hod. se ve Stojanově gymnáziu na Velehradě uskuteční vernisáž výstavy „Zdravotníci, děkujeme vám!“.

Jejími pořadateli jsou Arcibiskupství olomoucké, JSME BLÍZKO VÁM – Institut klinické pastorační péče, z.ú. a Krajská nemocnice T. Bati, a.s. ve Zlíně, ve spolupráci s Obchodní akademií Přerov a Katolickou asociací nemocničních kaplanů v České republice.

Výstava je poděkováním lékařkám a lékařům, sestrám a ostatním nelékařským zdravotnickým pracovníkům, kteří se podílí na poskytování ošetřovatelské péče, za jejich práci a nasazení, píli a obětavost při zvládání boje s novým a mimořádně zákeřným virem SARS‑CoV‑2.

Výstava zahrnuje dvě části:

První část nese název „Zdravotníci objektivem nemocničního kaplana“ a přináší 15 fotografií, které zachycují lékaře a sestry při jejich službě nemocným ve zlínské Baťově nemocnici. Snímky jsou dílem Romana Nehery, nemocničního kaplana, zdravotníka a trvalého jáhna.

Druhá část s názvem „Dáma s lampou“ představuje kolekci 15 obrazů, které vytvořila zdravotní sestra Nela Kohutková. Vznikly jako ilustrace do stejnojmenné knihy MUDr. Jitky Krausové, psychiatričky a pastorální terapeutky na Arcibiskupství olomouckém. Zobrazují biografii Florence Nightingalové, zakladatelky moderního ošetřovatelství.

Pozvánka, Velehrad 2021