Ve zlínské nemocnici bude sloužit Poradna pro pozůstalé

V Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně bude 19. 3. 2024 na slavnost sv. Josefa, patrona umírajících, otevřena Poradna pro pozůstalé. Jedná se o druhou službu tohoto typu v nemocnici na území Arcidiecéze olomoucké: První Poradna pro pozůstalé Hořec slouží svým klientům již od 8. 6. 2015 ve Fakultní nemocnici Olomouc a pracují v ní nemocniční kaplani, kteří získali kvalifikaci Poradce pro pozůstalé. Ve zlínské poradně bude se pozůstalým věnovat pětice profesionálních poradců: z toho tři jsou nemocniční kaplani, jedna zdravotní sestra a jedna sociální pracovnice.

U příležitosti otevření poradny se uskuteční seminář pro odbornou veřejnost. V rámci programu zazní přednášky PhDr. Mgr. Naděždy Špatenkové, Ph.D., MBA, průkopnice poradenství pro pozůstalé.

Zahájení činnosti Poradny pro pozůstalé a Seminář_Péče o pozůstalé_ 19.3.2024