Setkání křesťanských zdravotníků v Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského (Praha, 30. 5. 2015)

Logo boromejkyV sobotu 30.5.2015 se uskuteční tradiční Setkání křesťanských zdravotníků v Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze. Letošní konference je věnována tématu: „Rodina a její nemocný člen – viděno z pozice zdravotníka“. (Péče o nemocné v rodině i o ty, kdo pečují).

Program:
8:30 mše svatá v kostele sv. Karla Boromejského
9:45 zahájení, organizační informace
10:00 referáty

• Mons. Doc. ThLic. Mgr. Ing. Aleš Opatrný, Th.D. (KTF UK): Rodina – síť vztahů
  • Anna Krutská (Cesta domů): Co unese rodina a co jí poškodí (zkušenosti)
  • MUDr. Mgr. et Mgr. Ludmila Bartůšková (KTF UK a 1. KF UK): Psychicky nemocný
  • SM. Jana Pavla Hořáková, SCB (Domov Matky Vojtěchy Prachatice): Jak pomáhat pečujícím členům rodiny, aby se sami nezničili

12:30 přestávka (oběd je připraven pro všechny zdarma)
14:00 referát

• P. ThLic. Marek František Drábek DiS., O.Praem.: Spiritualita sv. Kamila a Matky Terezy. Nemocný, potřebný člověk – svátost, ve které se setkáváme s Kristem.

Panelová diskuse
cca 16:00 závěr

Přihlásit se je možné do 22. 5. 2015:

• pomocí formuláře
  • zasláním přihlášky poštou na adresu: Sestry boromejky, Šporkova 12, 118 00 Praha 1 – Malá Strana. (Uveďte jméno, příjmení, datum narození, adresu, pracoviště a funkci, a zda máte zájem o oběd.)

O další informace lze požádat na e-mailu: setkanikz@boromejky.cz

Konferenci garantuje ČLK a POUZP, je ohodnocena kredity.
Účastnický příspěvek dobrovolný.
Zváni jsou všichni bez rozdílu vyznání.