Rozloučení s nemocničním kaplanem P. Janem Zachovalem

Zveřejněno: ,

Emeritní biskup Cikrle na pohřbu kněze Zachovala: Člověk je takový, jaký je ve svém srdci

Nanebevzetí Panny Marie na Starém Brně se dnes blízcí, přátelé a spolupracovníci naposled rozloučili s nemocničním kaplanem P. Janem Zachovalem. Zemřel po delší nemoci minulý čtvrtek 26. října v brněnském Hospici sv. Alžběty. 9. listopadu by oslavil osmdesátiny.  

Pohřební bohoslužbu vedl emeritní brněnský biskup Vojtěch Cikrle. „Člověk je takový, jaký je ve svém srdci. V našem srdci se rodí touha po něčem dobrém. U něj to bylo pomáhání druhým. I způsob, jakým to dělal, kdy zapomínal na sebe, aby mohl žít pro druhé,“ kázal Cikrle a citoval úvodní odstavec z poslední vůle zesnulého. „Jako člověk nehodný, jsem životem ani službou neuměl dostatečně děkovat Bohu za dobrodiní, kterými mě stále zahrnoval, ani za to, že si mne v mém značně pokročilém věku navíc povolal ke kněžství. Díky Bohu jsem se po celý život setkával s dobrými lidmi, nejbližšími i vzdálenějšími. Ani jim nejsem schopen přijatá dobrodiní vrátit. Svou vděčnost Bohu i lidem chci vyjádřit na tomto místě.“  Dále odkaz:
https://zpravy.proglas.cz/udalosti/clovek-je-takovy-jaky-je-ve-svem-srdci-rekl-o-zesnulem-otci-zachovalovi-biskup-vojtech-cikrle/

Foto: Martin Holík