Nemocniční kaplani získali potřebnou kvalifikaci

Zveřejněno: ,

V sobotu 10. září 2022 složilo 30 nemocničních kaplanů písemné a ústní zkoušky na závěr celoživotního kurzu Nemocniční kaplan na Cyrilometodějské teologické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

Mezi účastníky jednoletého kurzu byli zastoupeni kaplani z arcidiecézí Olomouc a Praha, diecézí Ostrava-Opava, Brno a Hradec Králové. Ekumenický rozměr kurzu potvrzuje nejen účast kaplanů z Církve československé husitské, Českobratrské církve evangelické a Církve adventistů sedmého dne, ale také výuka expertů z Jednoty bratrské a Českobratrské církve evangelické.

Na výuce se kromě vyučujících z Cyrilometodějské teologické fakulty a Lékařské fakulty UP v Olomouci podíleli také odborníci z několika nemocnic: Fakultní nemocnice Olomouc, Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně, Nemocnice Milosrdných sester v Kroměříži, Odborného léčebného ústavu v Pasece a Psychiatrické nemocnice Šternberk.

Praxe pod vedením diecézních koordinátorů a zkušených nemocničních kaplanů probíhala ve vybraných nemocnicích, kamenných a mobilních hospicích v Čechách a na Moravě.

Na kurzu se podílela Katolická asociace nemocničních kaplanů v České republice.

Fotogalerie (Roman Nehera)