Nemocniční kaplani získali kvalifikaci ke své práci

Téměř čtyři desítky nemocničních kaplanů složily v sobotu 7. září 2024 písemné a ústní zkoušky, kterými studující uzavřeli celoroční docházku do čtvrtého běhu kurzu celoživotního vzdělávání Nemocniční kaplan na Cyrilometodějské teologické fakultě Univerzity Palackého. Mezi účastníky kurzu byli zastoupeni kaplani z Církve českobratrské evangelické a arcidiecézí Olomouc a Praha, diecézí Brno a Hradec Králové.

Zkouškou úspěšně prošlo 39 účastníků, kteří absolvovali vzdělávání v rozsahu 264 hodin. Teoretická část obsahovala dvě sady předmětů z medicínského a teologického bloku. Na teoretickou část frekventanti navázali praktickou částí v rozsahu 136 hodin. Praxe absolvovali ve zdravotnických zařízeních různého typu nebo v domovech pro seniory.

S vedením praxí na pracovištích velkou měrou pomohli nemocniční kaplani z nemocnic a hospiců v Olomouci, Zlíně, Kroměříži a v Pasece viz:https://www.cmtf.upol.cz/nc/zprava/clanek/nemocnicni-kaplani-ziskali-kvalifikaci-ke-sve-praci-1