Kurz „Nemocniční kaplan“ na CMTF UP v Olomouci byl zahájen

Celoživotní kurz Nemocniční kaplan na Cyrilometodějské teologické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci jsme zahájili v sobotu 18. září 2021 při mši svaté, kterou sloužil P. Prof. Damián Němec, garant kurzu: Prosili jsme o dary Ducha svatého a Boží pomoc pro všechny účastníky-nemocniční kaplany, vyučující a ty, kteří se podílejí na realizaci kurzu.

Do kurzu bylo přijato 29 nemocničních kaplanů nebo několik vážných zájemců o nemocniční kaplanství, kteří splnili požadavky na přijetí. Mezi účastníky jednoletého kurzu jsou zastoupeni kaplani z arcidiecézí Olomouc a Praha, diecézí Ostrava-Opava, Brno a Hradec Králové. Ekumenický rozměr kurzu potvrzuje účast kaplanů z Církev československé husitské a Církve adventistů sedmého dne.

Na výuce participují vyučující z Cyrilometodějské teologické fakulty a Lékařské fakulty UP v Olomouci a odborníci z několika nemocnic: Fakultní nemocnice Olomouc, Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně, Nemocnice Milosrdných sester v Kroměříži, Odborného léčebného ústavu v Pasece, Psychiatrické nemocnice Šternberk. Praxe povedou diecézní koordinátoři duchovní péče a zkušení nemocniční kaplani.