XXVII. světový den nemocných v Arcidiecézi olomoucké

V pondělí 11. února 2019, na den liturgické památky Panny Marie Lurdské, si připomínáme Světový den nemocných. U příležitosti letošního dvacátého sedmého ročníku se v Arcidiecézi olomoucké uskuteční řada setkání. Tento den se ponese v modlitbě vděčnosti Bohu za projevená dobra:

Nemocnice na území Zlínského kraje se zavázaly, že nemocniční kaplani se stanou jejich zaměstnanci. V Krajské nemocnici T.Bati ve Zlíně od 1. února působí tým 5 nemocničních kaplanů, ve Vsetínské a Kroměřížské nemocnici od poloviny února bude pracovat po 2 nemocničních kaplanech. Nemocnice Valašské Meziříčí a Psychiatrická léčebna v Kroměříži již dříve zaměstnávaly svého nemocničního kaplana. Po ukončení akreditačního řízení také Uherskohradišťská nemocnice mezi své řadové zaměstnance přijme nemocničního kaplana.

Rozhodnutím arcibiskupa olomouckého Jana Graubner vzniká 1. února 2019 Centrum pro pastoraci nemocných Olomouc. Příloha: Směrnice o zřízení Centra pro pastoraci nemocných

V úterý 5. února 2019 odpoledne zavítá arcibiskup Jan Graubner do Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. Po setkání s členy managementu bude pro nemocné a zdravotníky v 15.30 hod. slavit mši svatou v sále Centra klinické gerontologie.

V pondělí 11. února pak arcibiskup se pozdraví s představiteli Fakultní nemocnice Olomouc a navštíví pacienty na Oddělení geriatrie a 2. interní kliniky.

Ve čtvrtek 14. února v 16.00 hod. bude v Uherskohradišťské nemocnici sloužit mši sv. P. Antonín Klaret Dabrowski, OFM, tamní nemocniční kaplan. Pro zájemce se pak téhož dne od 18.00 hod. uskuteční krátká pouť s modlitbou křížové cesty. Začátek putování je u Slováckého divadla a konec u kaple sv. Rocha. Po skončení pobožnosti jsou účastníci zváni k přátelskému posezení do sklípku U Lisu.

Ve středu 20. února v 18 hodin se pomocný olomoucký biskup Josef Nuzík setká s lékaři a zdravotníky při slavení mše svaté v olomouckém dominikánském kostele Neposkvrněného Početí Panny Marie (Slovenská 14). Po jejím skončení následuje přednáška Mgr. et Mgr. Františka Zakopala s názvem „Jak zvýšit psychickou odolnost aneb Nové přístupy na zvládnutí škodlivého stresu“.