Slavení XXV. Světového dne nemocných v jednotlivých diecézích

stature-1525517__340V den liturgické památky Panny Marie Lurdské (11. února) si církev připomíná Světový den nemocných. Jeho slavení ustanovil v roce 1993 sv. Jan Pavel II. U příležitosti letošního dvacátého pátého ročníku vydal papež František poselství, ve kterém se obrací nejen k nemocným, ale také ke všem, kteří se o ně starají. Během února proběhne řada akcí k připomenutí XXV. Světového dne nemocných.

Brno: Pouť nemocných lidí, zdravotníků a jejich přátel proběhne v Kapli sv. Anny ve Fakultní nemocnici U sv. Anny v Brně v sobotu 11. února 2017 od 14.30 hodin. Mši svatou bude sloužit P. Ladislav Nosek, SJ.

Hradec Králové: Při příležitosti Dne nemocných navštíví ve čtvrtek 9. 2. 2017 Fakultní nemocnici Hradec Králové Mons. Jan Vokál.

Program setkání:

• 14:00 – návštěva Kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku, setkání s nemocnými a zaměstnanci
  • 15:45 – mše svatá v posluchárně Onkologického pavilonu (budova č. 23, 2. podlaží)
  • 16:45 – setkání se zaměstnanci Fakultní nemocnice za účasti ředitele FN HK (budova č. 23, 2. podlaží)

Hostem setkání: doc. PhDr. Tomáš Petráček Ph.D., Th.D. vedoucí katedry Kulturních a náboženských studií UHK

Téma setkání: Život faráře Josefa Toufara a české dějiny 20. století

Římskokatolická farnost Kutná Hora srdečně zve v pátek 10. 2. na mši svatou ke Světovému dni nemocných. Mše svatá v 18 hodin bude sloužena za všechny nemocné ve městě a za ty, kdo se o ně starají.

Přímo v Den nemocných v sobotu 11. 2. 2017 bude v kapli na vrchlabské římskokatolické faře slavena v 17 hodin mše svatá pro nemocné a seniory s udílením svátosti pomazání nemocných.

Olomouc: Ve čtvrtek 9. 2. 2017 večer v 18 hod. se Mons. Josef Hrdlička, olomoucký světící biskup, setká s lékaři a zdravotníky při slavení mše sv. v olomouckém dominikánském kostele Neposkvrněného Početí Panny Marie (Slovenská 14). Součástí večera bude i přednáška ThLic. Michala Umlaufa: Uzdravující Boží slovo. V pondělí 13. 2. odpoledne zavítá olomoucký arcibiskup Jan Graubner do Fakultní nemocnice Olomouc a navštíví nemocné.

Také v mnoha dalších nemocnicích a domovech pro seniory, ve farnostech v Arcidiecézi olomoucké mají možnost pracovníci ve zdravotnictví a pacienti prožít společně mši sv. a nemocní mohou přijmout svátost pomazání nemocných:

9. 2.  15.00 hod. Nemocnice Přerov

9. 2.  15.30 hod. Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně