Ministerstvo zdravotnictví vydalo metodický pokyn pro duchovní péči v nemocnicích

0 Úvod IMG_0002Metodický pokyn o duchovní péči v nemocnicích byl představen na tiskové konferenci dne 27. 3. 2017 v Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze za účasti ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka. Dokument vymezuje pojmy duchovní péče v lůžkových zdravotnických zařízeních včetně cílů a zásad této formy péče, uvádí požadavky na kvalifikaci nemocničních kaplanů a upravuje přístup k nemocničním kaplanům ze strany zdravotnického personálu. Na základě tohoto metodického pokynu Ministerstvo zdravotnictví ČR zřizuje Radu pro duchovní péči, která bude řešit koncepční otázky duchovní péče v lůžkových zařízeních.

Přílohy:

2017-03-27_TZ_Duchovní_péče