Kurz celoživotního vzdělávání „Nemocniční kaplan“ v Českých Budějovicích

TF_JU_RGB_POSITIVEKurz CŽV „Nemocniční kaplan“ je vytvořen a realizován Teologickou fakultou Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích ve spolupráci s lékaři Nemocnice České Budějovice, a.s., dále Hospicem sv. J. N. Neumanna v Prachaticích a Onkologickou klinikou VFN a a 1. LF UK v Praze a dalšími zařízeními v Jihočeském kraji (mobilní hospic v Táboře, Třeboni a Jihlavě, nemocnice Jindřichův Hradec, Český Krumlov a další) a ZSF JU.

Kurz je určen primárně osobám pracujícím na základě církevního pověření v pastorační péči ve zdravotnických či sociálních službách, je však otevřen i dalším zájemcům – křesťanům se zájmem o práci nemocničního kaplana, kteří jsou schopni svůj vážný zájem prokázat doporučením představitele církve římskokatolické, řeckokatolické či některé z církví sdružených v ERC, s ukončeným teologickým vzděláním na bakalářském stupni, pokračující ve studiu na magisterském stupni.

Předpoklady uchazeče pro přijetí do kurzu: Spolu s přihláškou zašlou zájemci také prostou kopii bakalářského či magisterského diplomu, osvědčujícího jejich teologické vzdělání.

Obsah a výukové cíle kurz: Kurz sestává z části teoretické a praktické. V teoretické části je rozdělen do sedmi bloků: filosofická a teologická antropologie; religionistika;  bioetika – lékařská a zdravotnická etika; pastorace; psychologie, zdravotnická péče; komunikace v obtížných a krizových situacích. Praktický blok je věnován odborné praxi I a II v celkové délce 4 týdnů.

Výuka bude zahájena 1. října 2016 a ukončena 27. května 2017.

Rozsah kurzu: Kurz je organizován jako dvousemestrální v kombinované formě, sestává z 12 jednodenních sobotních setkání s celkovým počtem výukových hodin 96 + 4 týdnů odborné praxe.

Cena kurzu: Cena kurzu je 4.000,-Kč celkem (tj. 2.000,-Kč ZS + 2.000,-Kč LS); celkovou částku lze rozdělit do deseti splátek à 400,- Kč.

Přílohy:

Informace o kurzu